ART / Oil paintings / Oil painting 14424095
nr 1442 4095
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Nisse Zetterberg (1910-1986), Sweden. "Vid Hästskärsfjärden", Närpes, Finland. Motiv med skepp i vik. Signature a tergo. Oil on panel, ca 22x33, 5 cm, unframed,
OIL PAINTING, "Vid Hästskärsfjärden", Närpes, Finland. Motiv med skepp i vik. Signerad a tergo. Olja på pannå, ca 22x33,5 cm, oramad
Nisse Zetterberg, born 1910 in Stockholm, dead 1986, Swedish painter.
1000
SEK 600
Monday January 17 2022
at 20:39:11
13/1 21:51:35
Nisse Zetterberg
Read more about Nisse Zetterberg