ART / Oil paintings / Oil painting 14424095

nr 1442 4095

Nisse Zetterberg

(1910-1986), Sverige

Nisse Zetterberg (1910-1986), Sweden. "Vid Hästskärsfjärden", Närpes, Finland. Motiv med skepp i vik. Signature a tergo. Oil on panel, ca 22x33, 5 cm, unframed,

OIL PAINTING, "Vid Hästskärsfjärden", Närpes, Finland. Motiv med skepp i vik. Signerad a tergo. Olja på pannå, ca 22x33,5 cm, oramad

Nisse Zetterberg, born 1910 in Stockholm, dead 1986, Swedish painter.

Yes

1000

SEK 600

Monday January 17 2022
at 20:39:11

13/1 21:51:35 1      Vinnande bud

  • Artist/Designer

Nisse Zetterberg

Read more about Nisse Zetterberg